Kino festivāli

Oriģinālākās filmas Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 2024

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, kas norisināsies no 2024. gada 14. līdz 26. martam, jau vairākus gadu desmitus ir bijis nozīmīgākais kino notikums Baltijā. Festivāls vienmēr lepojies ar īpaši rūpīgi kurētu filmu programmu, kurā iekļautas gan spilgtas pēdējo gadu filmas no dažādām pasaules kino industrijām, gan klasiski šedevri.

Arī 2024. gada festivālā varam sagaidīt virkni stilistiski un satura ziņā ļoti dažādu filmu, no kurām izcelt dažas īpaši novatoriskas vai oriģinālas gan sižeta, gan vizuālā risinājuma ziņā.

Neparasta krimināldrāma no Dienvidkorejas

Viens no šī gada festivāla trumpjiem noteikti ir dienvidkorejieša Čona Džunho debijas pilnmetrāžas spēlfilma “Dvēseles nolaupīšana”, kas jau guvusi atzinību daudzos pasaules kinofestivālos. Filmas darbība rit ap dīvainu sektu, kuras līderis ir karismatisks vīrietis Bonvs, taču caur viņa acīm mēs iepazīstam arī jaunu meiteni Miru, kura pieceļas pret šo sektu.

Filma stilistiski apvieno gan detektīva žanra, gan psiholoģiskā trillera un pat sarežģītas draudzības motīvus. Kritiķi uzsver režisora izcilo prasmi radīt noslēpumainu un reizē dabisku gaisotni, kā arī abu galveno varoņu tēlu dziļo izstrādi raksturošanai izmantot netradicionālus paņēmienus.

Filozofiska vīzija no režisora Tarkovska dēla

Cita īpaši gaida filma ir Krievijas pazīstamā kino klasiķa Andreja Tarkovska dēla Alekseja Tarkovska jaunākā filma “Salas”. Tā aizved skatītājus uz nelielu salu kaut kur Ziemeļjūrā, kur mīt noslēpumains vecais vīrs Johannesss. Viņa klātbūtne saliniekiem liek apšaubīt savas ticības un vispārpieņemtās patiesības.

Kinokritiķi atzinuši, ka jaunais Tarkovskis filmā meistarīgi turpina savas leģendārā tēva iedibinātās tradīcijas, pievēršoties cilvēka eksistenciālajām un garīgajām problēmām. Līdztekus filozofiskajam vēstījumam, filma vizuāli pārsteidz ar izsmalcināto kadru kompozīciju un gaismu risinājumiem.

Animācijas šedevrs no Meksikas

Kā vēl vienu īpašu šī gada Rīgas kinofestivāla piedāvājumu var atzīmēt Meksikas animācijas filmu “Krāsainie sapņi”, kas stāsta par nelielas pilsētiņas iedzīvotājiem, kam katru nakti nāk dīvaini, taču krāšņi sapņi, kuri it kā centušies viņiem kaut ko teikt.

Animācijas režisors Alfonso Kuarons izvēlējies neparastu vizuālo un sižeta risinājumu, kas aizrauj un pārsteidz, un kritiķi viņa darbā saskata gan ietekmes no slavenā H.Mijazaki daiļrades, gan meksikāņu mākslinieka Frīda Kalo skatījumu. Noteikti filma, ko nevajadzētu palaist garām!

Kopumā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla 2024. gada piedāvājums tiešām izcelsies ar stilu, formu un satura daudzveidību. Būs daudz ko redzēt gan pieredzējušiem kino cienītājiem, gan tiem, kas kinomākslā vēl tikai sāk iedziļināties.